Budynek spłonął w pożarze, jaki zajął to miejsce w 1943 roku. Wcześniej był jednak wizytówką tej części Krynicy, do której chętnie przychodzili nie tylko miłośnicy sztuki, ale też inni turyści.
– Plany dotyczące odbudowy najwcześniej będą mogły zostać zrealizowane dopiero w kolejnej kadencji – przyznaje burmistrz. Samorząd ma już jednak przygotowaną wstępną koncepcję. – Tu jest oczywiście problem trwałości rewitalizacji parku Dukieta, ale chcemy w tak zwanym miedzy czasie zmienić plan albo stworzyć projekt budowlany, tak aby można było w 2026 ruszyć z odbudową. Ten teatr pełniłby równocześnie rolę kina i teatru — wyjaśnia Piotr Ryba.
Wcześniej w uzdrowisku ma szanse powstać odkryty amfiteatr przy dolnej kolei na Górę Parkową. To miejsce ma pomieścić publiczność liczącą tysiąc osób — w tym 300 miejsc znajdzie się pod zadaszeniem. W tym przypadku Urząd kończy projekt tego obiektu.
Przypomnijmy, że Teatr Modrzewiowy (Miejski) powstał w 1883 roku. Budynek znajdował się przy drodze prowadzącej na deptak, w pobliżu pomnika Bogusława Kaczyńskiego i mieścił ponad 400 widzów. Projekt obiektu wykonał Tadeusz Stryjeński.