Tworzeniem punktu szczepień w Arenie Jaskółka Tarnów zajmie się szpital św. Łukasza. Drugi, w hali przy ul. Gumniskiej zorganizują miejskie przychodnie.
– Zajmuje się tym Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych, czyli miejskie spółki specjalizujące się w ochronie zdrowia. Odbyły się już dwa spotkania koordynacyjne w tej sprawie. Prezydent Roman Ciepiela podkreśla, że przedstawiciele samorządów już od początku akcji szczepień w kraju powinni zostać do niej włączeni i dobrze, że rząd podjął obecnie taką decyzję, bo szczepienia zdecydowanie przyspieszą – informuje rzecznik prezydenta Ireneusz Kutrzuba.
Jak dodaje rzecznik prezydenta Tarnowa, obecnie tarnowianie szczepieni są w 14 punktach stworzonych przez działające w mieście przychodnie i szpitale, w których średnio dziennie szczepionych jest ok. 300 osób.
Masowy Punkt Szczepień w Tarnowie w hali przy ulicy Gumniskiej ma zostać uruchomiony w ciągu najbliższych kilkunastu dni.





![Były tańce, śpiew i pokaz mody - seniorzy z Wojnicza pokazują, jak się bawić [ZDJĘCIA] 6 IMG 1335](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1335-350x250.jpg)
![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 7 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-350x250.jpg)







