Do lokalnego pośredniaka wpłynęło blisko 60 wniosków o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności.
– Zwykle są to pomysły standardowe – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy Katarzyna Rostowska- Machnik.
– Od mechaniki samochodowej po sprzedaż wyspecjalizowaną, kosmetyka, fryzjerstwo, usługi księgowe, sprzątające. Rzadko kiedy zdarza się coś takiego jak studio nagrań czy produkcja sprzętów muzycznych, bo też takie mamy.
Bezrobotni mają szansę na dotację na założenie własnej firmy do 25 tys. złotych.
W sumie dębicki urząd pracy ma na ten cel około 800 tys. złotych z dwóch programów.

![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 2 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-350x250.jpg)
![Dwór z Wielogłów trafi do Nowego Sącza. Gdzie i kiedy będzie można go zwiedzać? [ZDJĘCIA] 3 fot. Muzeum Ziemi Sądeckiej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/muzeum-ziemi-sadeckiej-1-350x250.jpg)





![Wypadek w Klęczanach koło Gorlic. Są ranni [ZDJĘCIA] 9 kleczany halogorlice 8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kleczany_halogorlice-8-350x250.jpg)
![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 10 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-120x86.jpg)




