Miasto zajęło 2 miejsce w Rankingu Gmin Podkarpacia 2020 roku. Ranking wskazuje samorządy wyróżniające się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.
– Nasz wynik pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku – komentuje prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.
– Jednym ze wskaźników to środki pozyskane z Unii Europejskiej, liczba podmiotów gospodarczych, które zostały zarejestrowane w naszym regionie, egzaminy ósmoklasistów. Liczby nie kłamią. Liczby pokazują, w którym miejscu jesteśmy. To nie jest ranking uznaniowy, a analityczny i dzięki temu jesteśmy na bardzo wysokim, drugim miejscu.
Pięć lat temu Mielec uplasował się na trzecim miejscu. W tegorocznym rankingu gmin Podkarpacia miasto wyprzedziła tylko Solina, na trzecim miejscu uplasowała się Padew Narodowa.












![Słuchacze naszego radia poznali sposób na zdrowie. To ziołomiody [ZDJĘCIA] 13 KDN ziolomiod](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/KDN_ziolomiod-120x86.jpg)

