O to, aby Witold Rogoyski został w ten sposób uhonorowany zabiega Rada Osiedla Starówka, która złożyła w tej sprawie wniosek do Komisji ds. Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych w Radzie Miejskiej.
Jak mówi Ryszard Żądło, mieszkańcy chcieliby, aby wybitny i urzędujący przez 23 lata burmistrz, o którego zasługach dla miasta niewiele osób wie, miał swój skwer przy skrzyżowaniu ulic Bernardyńskiej i Szerokiej.
– Chcemy też robić kampanię promocyjną wśród mieszkańców, bo niewiele wiedzą o burmistrzu. Skwer dałby możliwość upamiętnienia jego wielkich dzieł dla miasta i zapoznania się z jego postacią. Należy wielkiej staranności i rozwagi przy nadawaniu nazw w przestrzeni publicznej, nie można sobie tak dowolnie tego realizować zwłaszcza na Starówce i radni miejscy powinni o tym pamiętać.
Burmistrz Witold Rogoyski rozpoczął między innymi budowę wodociągów miejskich i kanalizacji.
– Regulował ulice, za jego kadencji powstało wiele ulic i dzielnic, dokonał rozbudowy szpitala miejskiego. Zostało otwartych kilkanaście szkół, wyremontowano ratusz, dokonano też przełomowego remontu katedry, rozbudował koszary przy Mościckiego, powołał policję miejską.
W tym roku przypada 180. rocznica urodzin i 105. śmierci Witolda Rogoyskiego.
Dodajmy, że Komisji ds. Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych w mieście w Dzień Kobiet rozpoczęła procedurę nazywania ulic, które nie mają jeszcze nazw, imionami kobiet.
W sumie Komisja skierowała do konsultacji społecznych 26 lokalizacji ulic, dwóch skwerów i ronda.
Po konsultacjach społecznych wniosek o przypisanie ulicom i skwerom imion kobiet w formie uchwały trafi pod glosowanie Rady Miejskiej.