Dawne szkoły zawodowe wracają do łask, co bardzo dobrze widać chociażby na Sądecczyźnie.
Obecne szkoły branżowe przyciągają coraz więcej młodych ludzi – mówi Anna Bartusiak, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej.
– Jest to młodzież, która bardziej nastawiona jest na pracę i na naukę, ponieważ jest tam dużo zajęć praktycznych, praktyki zawodowej i jest to dobry kierunek dla osób, które chcą uczyć się, ale przede wszystkim pracować.
W regionie pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji zawodowych. Tytuł technika można uzyskać na przykład z hodowli koni, architekta krajobrazu, czy z żywienia i usług gastronomicznych, ucząc się chociażby kuchni molekularnej.

![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 2 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)

![Stary Sącz: Ponad 40 mln złotych na inwestycje. Jedną z nich będzie drugi Park&Ride [WIDEO] 4 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jacek-Lelek-350x250.jpg)

![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 6 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-350x250.jpg)



![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 10 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-120x86.jpg)

![Słuchacze naszego radia poznali sposób na zdrowie. To ziołomiody [ZDJĘCIA] 12 KDN ziolomiod](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/KDN_ziolomiod-120x86.jpg)


