Chociaż samorząd ma podpisaną umowę z wykonawcą trzeba poczekać na lepsze warunki pogodowe. W uzdrowisku wciąż jest zimo, a to mogłoby utrudnić wykonanie wszystkich prac.
– Od kilku dni mamy w ciągu dnia dodatnie temperatury, ale w nocy mamy minusy, a rewitalizacja płyty głównej na pewno zacznie się od dużych wykopów. Będzie to wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej i kanalizacji burzowej, także tu szczególnie chodzi o wodę. Nie możemy tego odkryć i zostawić, ponieważ rury mogą zostać zamrożone i będziemy mieć ekstra awarię. Myślę więc, że chwilkę musimy jeszcze poczekać.
Inwestycja pochłonie 15 milionów złotych. Prace będą przeprowadzane etapami.
– Chcemy w pierwszym rzędzie zrobić głęboki wykop i wymienić górną artylerie instalacji wodno-kanalizacyjnej, ale też ułożyć kanalizację burzową. Wyremontować, wymienić i ułożyć ewentualnie tam gdzie jej nie ma. Następnym etapem będzie układanie granitu. Ten pierwszy etap – wykop – chcemy zrobić za jednym razem, a granit będzie układany etapami.
Remont powinien zakończyć się do końca tego roku.

![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 2 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)

![Stary Sącz: Ponad 40 mln złotych na inwestycje. Jedną z nich będzie drugi Park&Ride [WIDEO] 4 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jacek-Lelek-350x250.jpg)

![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 6 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-350x250.jpg)



![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 10 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-120x86.jpg)




