To m.in. bardzo wysoka temperatura, silny ból mięśni czy wymioty. Jak mówi RDN Nowy Sącz jedna z nauczycielek, przy takich objawach trudno funkcjonować.
– Samo szczepienie przebiegało bezboleśnie, bardzo szybko, po samym szczepieniu czułam się dobrze do godziny 20, pierwsze dolegliwości były to dreszcze, zimne poty nasilony ból mięśni to coś potwornego, ból był dość mocny trudny do opisania, bo stan był dość poważny do tego stopnia, że nie mogłam się poruszać.
Głosy niepokoju czy obawy przed przyjęciem szczepionki słychać zarówno w sądeckim jak i tarnowskim Związku Nauczycielstwa Polskiego. Lekarze jednak uspokajają, że jest to normalna reakcja organizmu i można ją łagodzić lekami przeciwalergicznymi czy przeciwbólowymi.



![Oczyszczanie ścieków będzie mniej kosztowne. Gmina Chełmiec współpracuje z Sądeckimi Wodociągami [ZDJĘCIA] 4 wodociagi4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/wodociagi4-350x250.jpg)

![Kontynuacja inwestycji oraz rozpoczęcie nowych zadań. W 2026 roku gmina Rytro wyda 11 mln złotych [WIDEO] 6 Kotarba Jan](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Kotarba_Jan-350x250.jpg)





![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 12 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-120x86.jpg)


