Znamy już wszystkie komitety, które zarejestrowały się w zaplanowanych na ostatni weekend lutego wyborach na burmistrza Ciężkowic. Obecnie gminą rządzi komisarz – Stanisław Krawiec, który został powołany po śmierci burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza.
– Do 18 stycznia do godziny 15:30 komisarzowi zgłoszono cztery komitety wyborcze, one zostały zarejestrowane. Dzisiaj powołamy miejską komisję wyborczą w Ciężkowicach i kandydatów można zgłaszać do 5 lutego do północy – mówi dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Tarnowie Katarzyna Zdańska – Burliga.
Komitety, które wystawią swoich kandydatów to KWW Doroty Mazur Dobra Zmiana Dla Ciężkowic, KWW Michała Koralika, KWW Rozwój i Środowisko, a także KWW Ciężkowice Nasza Gmina, Nasz Dom.
Michał Koralik to jeden z lokalnych liderów Prawa i Sprawiedliwości, obecnie jest kierownikiem Hali Sportowej w Ciężkowicach. Dorota Mazur jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prowadzi gospodarstwo, w którym kultywuje regionalne elementy architektoniczne, rękodzieło a w szczególności tkactwo, prowadzi hodowlę alpak jednocześnie będąc aktywną zawodowo zgodnie z wykształceniem.
Jak dowiedziało się radio RDN Małopolska w wyborach wystartuje jeszcze przedsiębiorca Robert Figas, a także ekonomista, radny Powiatu Tarnowskiego Stanisław Kuropatwa. Może on liczyć na wsparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Aby wystartować w wyborach każdy z kandydatów musi zebrać 600 podpisów poparcia. Do wygrania wyborów potrzebne będzie ponad 50% głosów. Jeśli żaden z kandydatów na burmistrza nie otrzyma takiego wyniku potrzebna będzie II tura.


![Oczyszczanie ścieków będzie mniej kosztowne. Gmina Chełmiec współpracuje z Sądeckimi Wodociągami [ZDJĘCIA] 3 wodociagi4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/wodociagi4-350x250.jpg)

![Kontynuacja inwestycji oraz rozpoczęcie nowych zadań. W 2026 roku gmina Rytro wyda 11 mln złotych [WIDEO] 5 Kotarba Jan](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Kotarba_Jan-350x250.jpg)









