Budowane zbiorniki retencyjne mają zakończyć problem zalewania posesji.
Władze Mielca podpisały umowę z wykonawcą trzeciego, ostatniego etapu inwestycji.
– Układ retencji wód opadowych powstanie na terenie Borku Niskiego w Mielcu – mówi Paweł Pazdan, wiceprezydent Mielca. – Liczymy na to, że pod względem zagrożenia zalewania miasta po ulewnych deszczach, burzach realizacja całego tego zadania spowoduje, że nasze miasto będzie bezpieczne, a nasi mieszkańcy będą czuli się komfortowo.
Zbiorniki w poprzednich etapach powstały w okolicach Hotelu Polskiego oraz między ul. Solskiego a Kusocińskiego. Pierwszy etap pozwolił również na nowe zagospodarowanie przestrzeni miejskiej przy terenach MOSiR-u.

![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 2 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-350x250.jpg)







![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 10 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-120x86.jpg)




