Mieleckie pogotowie stoi na czele podkarpackiego konsorcjum, które obejmuje zasięgiem powiaty – mielecki, tarnobrzeski, kolbuszowski i stalowowolski.
– Jako samodzielna duża jednostka będziemy kłaść nacisk na rozwój, szkolenie pracowników i wysoką jakość usług – zapewnia Grzegorz Gałuszka dyrektor pogotowia w Mielcu. – Reforma, do której przygotowywaliśmy się przez wiele miesięcy, dla pacjentów nic nie zmieni. Pacjenci oczekujący na karetkę otrzymają pomoc na tych samych zasadach, na których odbywało się to do tej pory, przez pogotowie mieleckie. Z drugiej strony, przez scalenie rejonu operacyjnego, stajemy się dużym podmiotem. Usługi w ramach konsorcjum pogotowie będzie świadczyło już od 1 marca.
Konsorcjum będzie zatrudniać 800 osób, w tym ratowników i lekarzy oraz park karetek. W skład konsorcjum, oprócz pogotowia z Mielca, weszły: Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i Przemyślu, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku.