Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego przejęła Małopolski Rynek Hurtowy. To uchroni majątek MRH przed wyprzedażą, a także wzmocni potencjał TARR.
– Połączenie spółek to ogromna szansa dla TARR – mówi marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. – Dzięki temu połączeniu akcjonariusze nie stracili tych akcji, które posiadali, ale już w likwidowanej spółce akcyjnej Małopolski Rynek Hurtowy. Innymi słowy wielu interesariuszy obroniło swoje pozycje, natomiast TARR wydaje się uzyskał większe możliwości rozwojowe.
– Połączenie TARR z MRH jest korzystne przede wszystkim dla akcjonariuszy Małopolskiego Rynku Hurtowego – mówi prezes TARR Sławomir Pater.
Jak dodaje akcjonariusze nadal zachowują swoje władztwo nad majątkiem spółki.
– W przeciwnym razie ta spółka już była postawiona w stan likwidacji, byłoby to wszystko sprzedane, nie wiadomo, jakie byłyby efekty końcowe, finansowe dla akcjonariuszy. Spółka MRH w styczniu 2019 roku została postawiona w stan likwidacji. Od 1 stycznia TARR jest właścicielem, jest sukcesorem MRH, jesteśmy właścicielem wszystkich nieruchomości, całego majątku tej spółki. Będziemy mogli korzystać z przychodów, który ten majątek generuje. Dzięki efektom synergii, przede wszystkim kosztowych w pierwszym etapie, będzie to dla połączonych spółek bardzo korzystne.
Spotkanie związane z zakończeniem procesu łączenia spółek połączone było z oddaniem do użytku windy osobowej, dzięki której budynek TARR przy ul. Szujskiego w Tarnowie będzie bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych.