Mieszkancy Domu Pomocy Spolecznej w Szczyrzycu mieli jedno z najbardziej uroczystych spotkan oplatkowych w regionie. Zorganizowal je Zakon Polskich Kawalerów Maltanskich, a wsród gosci byli przedstawiciele rzadu, powiatu, gminy oraz Kosciola Katolickiego.
W spotkaniu wzial udzial miedzy innymi bp Andrzej Jez, ordynariusz diecezji tarnowskiej. – Ciesze sie, ze takie miejsca, które kilkadziesiat lat temu byly niedostrzegane, teraz staja sie centralnymi miejscami. To jest dobry kierunek jesli chodzi o odnowienie spoleczenstwa, jego wrazliwosc i realizacje Chrystusowej Ewangelii – mówil na spotkaniu.

Wsród organizatorów spotkania czyli Kawalerów Maltanskich byl lekarz, Tomasz Krupinski. – To jest piekna i wzniosla idea, zeby w okresie Bozego Narodzenia pochylic sie nad tymi, którzy zostali wykluczeni przez swoja chorobe czy status ekonomiczny – mówil.
Na Oplatku Maltanskim zjawili sie tez samorzadowcy, na czele ze starosta Janem Puchala. – Wydalismy na remont DPS-u w Szczyrzycu lacznie 18 milionów zlotych i to byl dobry wydatek. Sa tu sale rehabilitacyjne i profesjonalny sprzet. Wszystko jest na miare XXI wieku – zapewnial.

W Domu Pomocy Spolecznej w Szczyrzycu mieszkaja glównie osoby chore psychicznie. Jest tu blisko stu podopiecznych. W czasie Oplatka Maltanskiego przywitali gosci koleda i jaselkami. Podobne Oplatki Maltanskie odbyly sie w blisko w 30 miejscach w Polsce.
Posluchaj:
Jakub Wegrzyn
![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 3 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)


![Góra Łyżka ma niesamowitą historię. Naukowcy odkrywają jej tajemnice [ZDJĘCIA] 6 konferencja lyzka](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/konferencja_lyzka-350x250.jpg)
![Zamiast siedzieć w domu, zrobili coś pożytecznego. Młodzież chętnie wzięła udział w Akcji Kilo [ZDJĘCIA] 7 akcja kilo](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja_kilo-350x250.jpg)

![Zderzenie samochodów w Gromniku. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA] 9 fot. 112Tarnow.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/599129514_1401106584719258_4352073299233235754_n-350x250.jpg)

![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 11 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-120x86.jpg)




