Bylo jedna z form przygotowan do 30. rocznicy beatyfikacji bl. Karoliny. Mowa o oratorium poswieconym patronce mlodziezy. Dzielo z udzialem kilkudziesieciu wykonawców profesjonalistów i amatorów bylo prezentowane w Mielcu, Limanowej i Luslawicach.
Premiera odbyla sie w Mielcu, w kosciele Ducha Swietego. Tam spektakl zobaczylo prawie póltora tysiaca osób. Duzym zainteresowaniem spektakl cieszyl sie równiez w Limanowej i Luslawicach.
– To bylo dla nas wyjatkowe przezycie – mówi rezyser oratorium Magdalena Drozd. –Dziele sie swoim doswiadczeniem, dla mnie osobiscie to jest niesamowite przezycie, niesamowity tekst i niesamowicie ja go przezywam. Widze równiez po chórze, po osobach grajacych w orkiestrze, wszyscy sa zwiazani z Karolina – dodaje rezyser.
– Oratorium to artystyczne i filozoficzne przeslanie oparte na motywach zycia niewinnej ofiary wojny – dodaje ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium bl. Karoliny w Zabawie, wspólorganizator wydarzenia.
Radosci z tego, ze udalo sie pokazac i przygotowac takie dzielo nie ukrywa ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium bl. Karoliny w Zabawie, wspólorganizator wydarzenia. – To bylo moim wielkim marzeniem zeby powstalo cos co nawet nie jest spektaklem, tylko nazwe to misterium. Jestem pod wrazeniem tego, co sie udalo zrobic. Mysle, ze wszyscy, którzy cokolwiek maja wspólnego z Karolina powinni to zobaczyc i przezyc – mówi ks. Zbigniew Szostak.
Ponad dwugodzinne przedstawienie bedzie jeszcze prezentowane 16 grudnia w kosciele bl. Karoliny w Tychach.
Spektakl wykonuja studenci muzycznych uczelni krakowskich, wystepuja równiez uczniowie szkoly muzycznej w Mielcu oraz orkiestra kameralna i goscie.
Posluchaj Magdaleny Drozd:
Posluchaj ks. Zbigniewa Szostaka:
Malgorzata Miczek – Zabawa
Fot.: Beata Malec-Suwara/FOTOGOSC