Modlitwą będą wspierać misje, misjonarzy i prosić o beatyfikację ks. Jana Czuby – tarnowskiego kapłana, który zginął na misjach. W sobotę, 23 października w sanktuarium pw. bł. Karoliny odbędzie się XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do środy.
– Spotkanie odbędzie się tuż przed Światowym Dniem Misyjnym, który rozpocznie Tydzień Misyjny – mówi ks. Stanisław Wojdak, zastępca dyrektora Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
– Róże Różańcowe tworzą osoby, które modlą się zwłaszcza w intencji misji. W naszej diecezji ta tradycja jest mocno zakotwiczona. Co roku spotykając się z reprezentantami Róż Misyjnych ponawiamy apel o wielką, codzienną modlitwę w intencji misji, naszych misjonarzy i powołań misyjnych – dodaje.
Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca rozpocznie się w sanktuarium pw. bł. Karoliny w Zabawie w sobotę Mszą św. o godzinie 10.00 pod przewodnictwem abpa Henryka Nowackiego.
Obecni będą reprezentanci tarnowskich misjonarzy.
Zgłaszać się można poprzez stronę: https://kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl/Page/EventPage/82






![Nowy Sącz: Siostry Felicjanki służą Bogu i ludziom. To u nich jest Okno Życia [ROZMOWA] 7 felicjanki okno zycia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/felicjanki_okno_zycia-350x250.jpg)




![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 12 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-120x86.jpg)


