Historia o sile wiary i odwadze – to juz w sobote w Niecieczy. Polski Teatr Historii, wspierany przez Instytut Pamieci Narodowej, wystawi spektakl pod tytulem Popieluszko – apostol odwagi.
To sztuka zwiazana z postacia blogoslawionego ksiedza Jerzego Popieluszki. Spektakl jest miedzy innymi okazja do rozmów z mlodszym pokoleniem o tozsamosci narodowej czy wlasnie o wierze. Sztuka pokazuje miedzy innymi tlumy wiernych, którzy podazajac za Bogiem przeciwstawiaja sie oddzialom ZOMO. To zywa lekcja historii.
Spektakl Popieluszko – apostol odwagi juz w sobote o godzinie 18.40 w Teatrze w Niecieczy.
Posluchaj:
Patrycja Wolnik










![Chełmiec miastem? Niska frekwencja w konsultacjach społecznych. Wójt: Ja bym nie brnął dalej, ale... [WIDEO] 11 konsultacje spoleczne](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/konsultacje-spoleczne-120x86.jpg)



