Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego, etyka dziennikarska, a także konsekwencje wystąpienia z Kościoła – to m.in. tematy wykładów w ramach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Wraz z nowym rokiem akademickim ruszają spotkania w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Mielcu i Krużlowej.
Dotychczas z zajęć skorzystało półtora tysiąca osób. Pandemia przerwała wykłady i spotkania ludzi, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę.
Ks. dr hab. Jan Bartoszek, pomysłodawca Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II i jego dyrektor zachęca, aby w rozpoczynających się wykładach uczestniczyli dotychczasowi słuchacze a także nowe osoby, które mogą się zapisać.
– Uniwersytet jest bezpłatny, wykłady odbywają się raz w miesiącu – dodaje ks. Bartoszek.
– Po rocznej przerwie wznawiamy działalność Uniwersytetu. Było bardzo dużo zapytań kiedy rozpoczynamy, więc ruszamy 5 października i w tym semestrze podejmiemy ciekawe tematy. W pierwszej kolejności pochylimy się nad nauczaniem, osobą, myślą społeczną kardynała Stefana Wyszyńskiego. W listopadzie będzie temat związany z mediami. W grudniu zastanowimy się dlaczego warto pozostać osobą wierzącą, jakie są osobiste i społeczne konsekwencje wystąpienia z Kościoła katolickiego – dodaje.
Na zajęcia mogą się zapisać osoby dorosłe za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu, gdzie znajduje się formularz. http://unsjp2.edu.pl/rejestracja/
Pierwszy wykład o kardynale Wyszyńskim wygłosi ks. dr hab. Jan Bartoszek.
Inauguracja już we wtorek, 5 października o 17.00 przy bazylice w Nowym Sączu.
W Tarnowie wykład będzie 6 października, w Mielcu 7 października, w Bochni 13 października, a w Krużlowej, 14 października.
Wykłady trwają od 17.00 do 19.00
Uniwersytet działa od początku 2018 roku. Ma na celu upowszechnianie dorobku myśli i wskazań św. Jana Pawła II.
UNSJPII funkcjonuje w ramach działalności Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.