– Święta Kinga swoim życiem świadczyła o tym, że Bóg jest ważny – mówi radiu RDN ks. Piotr Adamczyk, koordynator Centrum Duchowości im. św. Andrzeja Boboli, proboszcz nominat parafii w Jodłowej.
Rekolekcjonista poprowadzi nowennę, która jest przygotowaniem do odpustu ku czci św. Kingi – Pani Ziemi Sądeckiej, patronki samorządowców. Rozpoczyna się ona dzisiaj w Starym Sączu.
Ks. Adamczyk nawiąże także w swoich kazaniach do życia i przesłania kardynała Stefana Wyszyńskiego.
– Jeśli wytrącimy z ręki narodu Ewangelię, to na nic programy polityczne, gospodarcze, naprawcze. To nie uratuje Polski. Polacy muszą wziąć do ręki Ewangelię, by nią żyć na wzór św. Franciszka, św. Klary. Tym żyła też św. Kinga jako księżniczka i klaryska, jako matka biednych i strapionych, bo tak jest nazywana. Sądecczyzna jest opromieniona przez wieki jej życiem – dodaje.
– Święta Kinga dążyła do jedności i pokoju. Jej przesłanie jest aktualne także dziś – mówi ks. Adamczyk.
– Kinga karmiła biedaków, opiekowała się kobietami w ciąży, fundowała kościoły, broniła sierot, ubogich, wdów, wpierała męża w trudnych decyzjach. Chcę przedstawić św. Kingę jako aktualną dziś do naśladowania, do tego, by przez zwyczajność życia dawać świadectwo niezwyczajności Boga, który nas wzywa do świętości – podkreśla.
Dziś (piątek) o godzinie 18.00 rozpoczyna się uroczysta nowenna ku czci świętej Kingi w klasztorze sióstr klarysek w Starym Sączu. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Piotr Adamczyk.
Podczas nowenny w dni powszednie Msze święte z homilią i modlitwami nowennowymi będą o 9.00 i o 18.00 w kościele przy klasztorze sióstr klarysek w Starym Sączu. Ponadto o 6.30 będzie Msza święta w kaplicy św. Kingi, a o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
W najbliższą niedzielę, 18 lipca Msze święte będą w kościele o 9.00, 10.30, a o 17.00 z modlitwami nowennowymi. Ponadto Msza święta w kaplicy św. Kingi o 7.00.
24 lipca będzie suma odpustowa o 11.00 na ołtarzu polowym przy kościele klasztornym. Odprawi ją biskup Artur Ważny.
Suma odpustowa będzie też 25 lipca. O 11.00 będzie jej przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz. Wezmą w niej udział górnicy z Bochni. Natomiast w Mszy świętej o 9.00 wezmą udział księża rodacy oraz górnicy z Wieliczki.