Po raz 35 do Szczepanowa przybyli uczestnicy Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolatu Trzezwosci. Wspólnie modlili sie o trzezwosc ludzi zniewolonych alkoholem i innymi nalogami.
Mszy sw. w bazylice w Szczepanowie przewodniczyl ks. inf. Adam Kokoszka. Jak mówil w homilii, Polska toczy bitwe o trzezwosc.
– Pomimo wysilku wielu duchownych i swieckich coraz trudniej jest bronic trzezwosci w naszym narodzie. Prawie milion Polaków jest uzaleznionych, a 3 miliony pije ryzykownie i szkodliwie. Obecnie alkohol mozna kupic niemal wszedzie i o kazdej porze dnia i nocy. Na jeden punkt sprzedazy przypada dzisiaj 270 mieszkanców, a ich liczba czterokrotnie przekracza standardy Swiatowej Organizacji Zdrowia – mówil.
Niedzielna Msza Swieta z Bazyliki Sw. Stanislawa ze Szczepanowa byla transmitowana na antenie Radia RDN.
Posluchaj ks. Adama Kokoszki:
Ewa Biedron
Fot.: ks. Zbigniew Wielgosz, Foto Gosc
 
 ![W tej szkole nauczycielami są święci i błogosławieni [ZDJĘCIA] 1 szkola swietosci kruzlowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/szkola_swietosci_kruzlowa-350x250.jpg)











 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 
