Artyści i przyjaciele ks. Piotra Pawlukiewicza wspominali kapłana w I rocznicę śmierci [WIDEO]

maxresdefault 1 1

W Nowym Sączu wspominano ks. Piotra Pawlukiewicza. W trakcie wydarzenia zorganizowanego przez wydawnictwo RTCK przy okazji I rocznicy śmierci kapłana znalazł się czas na modlitwę czy rozmowę. Ze względu na obostrzenia wydarzenie obyło się w wersji on-line, co sprawiło, że swoimi wspomnieniami na czacie internetowym dzieliły się osoby z różnych części Polski.

Usłyszeć można było m.in. o tym, jak powstała płyta do słów ks. Piotra pt. „Zostanie mi muzyka…”. Utwory przygotował Krzysztof Antkowiak, który przed śmiercią duchownemu zdążył wydać zaledwie trzy kompozycje

– Nie mogłem konsultować z nim pewnych rzeczy, bardzo żałuję, że nie mogłem dzielić się tym co robiłem. Było parę momentów, kiedy czułem jego obecność np. to, że siedzi za mną i kiwa głową – opowiada autor muzyki.

Płyta w zaledwie trzy miesiące osiągnęła status platyny. Ciągłą obecność księdza Piotra przy nagrywaniu innego utworu – Apokalipsa, odczuł też Józef Skrzek, muzyk i kompozytor z legendarnego zespołu SBB – największy idol muzyczny ks. Piotra.

– Ta piosenka ma tekst „słów wdzięczności nie zna świat”. W dzisiejszych czasach się to bardzo odczuwa. Gdy zobaczyłem tę piosenkę na liście od razu wiedziałem, że mam ją zagrać. Zwykle w studiu spędza się trzy dni, ja spędziłem trzy i pół godziny, tak jakby Piotr mnie prowadził. Jestem o tym pewien – dodał muzyk.

To, że wielu osobom brakuję kazań i rekolekcji księdza Piotra, potwierdza też duże zainteresowanie jedynym wywiadem autobiograficznym kapłana – „Z braku rodzi się lepsze”. Jak dowiedzieliśmy się w trakcie wczorajszego wieczoru – możliwe będzie także odsłuchanie tej publikacji w formie audiobook-a. Głos użyczyli – Dariusz Odija i Małgorzata Kożuchowska.

– Na pewno jest to dla tych wszystkich, którzy księdza Pawlukiewicza znali i za nim tęsknią. Na pewno jest też dla tych, którzy poszukują, wątpią w księży, zaczęli odchodzić od kościoła dlatego, że przestali ufać kapłanom – mówiła aktorka.

„Wywiad strumyk”, którego ks. Piotr udzielił Renacie Czerwickiej, tuż przed swoim nieoczekiwanym odejściem opowiada o tym: jak ks. Piotr został kapłanem, jak powstawały jego kazania, a nawet jak doszło do tego, że papież Jan Paweł II wygłosił przemówienie jego autorstwa. W czym był lepszy od Grechuty? i co miał wspólnego z o. Szustakiem? To i wiele, wiele innych historii znajduję się na stronicach książki, a także kolejnych minutach audiobooka.

Zapis uroczystości:

https://www.youtube.com/watch?v=-VvsVijU-ds

Exit mobile version