Ponad 1900 dzieci spedzilo wakacje dzieki pomocy Caritas Diecezji Tarnowskiej. O wsparcie w organizacji letniego wypoczynku staraly sie parafie, zgromadzenia zakonne, szkoly czy inne instytucje. Na ten cel Caritas przeznaczyla ponad 114 tys. zl – mówi dyrektor ks. Ryszard Podstolowcz.
– Dzieci podrózowaly po calej Polsce – od morza po gór szczyty. Wsparlismy takze wyjazdy do Wloch i na Slowacje. Caritas pomogla w organizacji wypoczynku dla kilku grup dzieci i mlodziezy z Ukrainy – dodaje.
Ponadto na dofinansowanie udzialu w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej mogly liczyc rodziny, które wybraly sie na szlak z kilkorgiem dzieci. Caritas doplacila do kosztów udzialu dla drugiego i kazdego nastepnego dziecka. Ponadto dzieki akcji „Bilet dla Brata”, na Swiatowe Dni Mlodziezy przyjechaly dwie grupy z Ukrainy. Kilka tysiecy zlotych, Caritas przeznaczyla na oplacenie kosztów podrózy do Polski.
Posluchaj Ryszarda Podstolowicza:
Ewa Biedron




![Wiara w Chrystusa trwa tu od kilkudziesięciu pokoleń. Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jazowsku świętowała jubileusz 800-lecie istnienia [ZDJĘCIA] 6 parafia Jazowsko](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/parafia-Jazowsko-350x250.jpg)



![Zderzenie pociągu z samochodem ciężarowym w Miliku [ZDJĘCIA] 11 fot. słuchacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/zderzenie-pociagu-Milik-120x86.jpg)
![Opóźnia się oddanie nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu [WIDEO] 12 slawomir wojta studio 05 2025](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/05/slawomir_wojta_studio_05_2025-120x86.jpg)

