– Mam nadzieję, że naśladowanie św. Józefa przyczyni się do tego, że będę lepszym ojcem, mężem, mężczyzną – mówi Jerzy Talar ze wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie. To pierwsze świadectwo, które ukazało się w mediach społecznościowych z okazji Roku św. Józefa. Będą kolejne.
Jerzy Talar zachęca, by brać przykład z opiekuna Jezusa.
– Św. Józef jest nam dany jako biblijny przykład męża i ojca, który właściwie spełnia swoje zadania – dodaje. – Święty Józef jest przede wszystkim wzorem modlitwy. Jeśli chodzi o postawę męża, jest On aktualny także dziś, bo okazuje wielką odpowiedzialność za poczęte dziecko i za Maryję. Aktualnie nie jest to tak powszechne, dlatego św. Józef jest wzorem prawdziwego mężczyzny, który broni najsłabszych. Ponadto poprzez swoją pracowitość, a nie słowa, św. Józef pokazuje miłość do Maryi – mówi Talar.
„Idźcie do Józefa” – to pierwszy temat z serii spotkań w Roku św. Józefa pod wspólną nazwą „Ojcowskim Sercem”, które odbywają się 19. dnia danego miesiąca w Tarnowie.
O 19.00 jest Msza św., a po niej konferencja tematyczna i świadectwo. Całość jest transmitowana w Internecie. Link do transmisji TUTAJ
Ks. Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin zachęca ruchy i stowarzyszenia katolickie, aby włączyły przygotowane konferencje i świadectwa w swoją formację.
Konferencja dostępna jest TUTAJ
Świadectwo
 
 






![W tej szkole nauczycielami są święci i błogosławieni [ZDJĘCIA] 8 szkola swietosci kruzlowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/szkola_swietosci_kruzlowa-350x250.jpg)

![Wprowadzenie relikwii św. Rity do kościoła w Bruśniku [31.10.2025] 10 bt IMG 4491](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/bt_IMG_4491-120x86.jpg)



 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 
