Porazka w sparingu Bruk Bet Termaliki Nieciecza [ZDJECIA]

Pilkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza rozegrali pierwszy pojedynek kontrolny, w ramach przygotowan przed nowym sezonem. W spotkaniu rozegranym na wlasnym stadionie przegrali oni z beniaminkiem Nice Pierwszej Ligi Rakowem Czestochowa 1:2.

Rywale juz od pierwszych minut zaatakowali bramke gospodarzy. Wynik spotkania otworzyl w 10 minucie Adam Czerkies. Podopieczni trenera Marcina Rumaka bedacy po pierwszym tygodniu przygotowan, byli nieco wolniejsi. To wykorzystali rywale w 16 minucie podwyzszajac po strzale Tomasza Wróbla na 2:0. Od tego momentu inicjatywe przejeli gracze z Niecieczy. W 25 minucie Jakub Wróbel uzyskal kontaktowe trafienie. Piec minut pózniej pilka po strzale Romana Gergela wpadla do siatki, jednak podajacy Martin Mikovic byl na pozycji spalonej, to tez trafienie nie zostalo uznane.

Po zmianie stron na zielonej murawie pojawili sie dwaj testowani zawodnicy – Maciej Tomaszewski z Lechii Dzierzoniów oraz Olaf Martynek z Motoru Lublin. Gospodarze zagrali bardziej agresywnie i z wiekszym pressingiem. W 63 minucie w polu karnym sfaulowany zostal David Guba, jednak wykonujacy jedenastke Vlastmir Jovanovic uderzyl wprost w bramkarza Rakowa. Do konca rywalizacji wynik sie nie zmienil, choc kilka dogodnych sytuacji mieli pilkarze z Niecieczy.

Mimo porazki trener Bruk Bet Termaliki Nieciecza, Mariusz Rumak byl zadowolony z postawy swoich pilkarzy