Limanovia w barazach, spadek Sokola – porazka BKS-u [ZDJECIA]

Przedostatnia 29.serie spotkan maja za soba pilkarze czwartej ligi malopolskiej. Ta kolejka dala nam odpowiedz, kto wezmie udzial w barazach o awans do trzeciej ligi, a takze kto dolaczy do Jadowniczanki w grupie czterech spadkowiczów.

Tym pierwszym zespolem który powalczy o trzecia lige bedzie Limanovia, która rozgromila na wlasnym stadionie oslabiona druzyne Sokola Borzecin az 9:0. Piec trafien w tej rywalizacji zaliczyl Piotr Kogut. Z drugiej strony wiadomo równiez, ze druzyna prowadzona przez trenera Leszka Kraczkiewicza w przyszlym sezonie grac bedzie w tarnowskiej okregówce. Nadal jeszcze nie znamy dwóch innych druzyn, które podziela los Sokola i Jadowniczanki, bo swoje pojedynki wygrali pilkarze Orkana Szczyrzyc pokonujac Skalnika Kamionka Wielka 2:1. Przegrala równiez Jadowniczanka z innym kandydatem do spadku Klubem Sportowym Tymbark 0:4. Gospodarze juz po kwadransie gry grali w dziewiatke, a mecz konczyli w osmioosobowym skladzie. Na wlasnym stadionie przegral Glinik Gorlice z Watra Bialka Tatrzanska 0:5.

W ostatnim sobotnim spotkaniu, Bochenski Klub Sportowy rywalizowal z Barciczanka, która w przypadku porazki Limanovii i wlasnej wygranej, miala jeszcze szanse na zajecie pierwszego miejsca w tabeli ligowej. Z takim nastawieniem goscie z Sadecczyzny juz w 6 minucie po golu Krzysztofa Taraska objeli prowadzenie. W drugiej czesci spotkania goscie podwyzszyli na 2:0, a w 64 minucie nie wykorzystali rzutu karnego, bo golkiper BKSu wyczul intencje rywala. 60 sekund pózniej przed podobna szansa staneli gospodarze, jednak znów w roli glównej byl bramkarz Barciczanki. To nieco podlamalo poczynania graczy z Bochni, którzy w ostatnich minutach gry stracili jeszcze dwa gole i ostatecznie przegrali 0:4.

-Po cichu liczylismy na niespodzianke w Limanowej, ale swój plan wykonalismy – mówil po meczu trener Barciczanki Tomasz Szczepanski

-Nie przestraszylismy sie rywala, ale kosztowalo nas to szybka utrate bramki – podsumowal spotkanie grajacy trener zespolu z Bochni Slawomir Zubel

W niedzielnych pojedynkach Poprad Rytro remisuje z Wolania Wola Rzedzinska 4:4, a cenne trzy punkty wywozi z Podhala druzyna Tarnovi. Podopieczni trenera Wojciecha Gucwy wygrali z Lubaniem w Maniowach 1:0.

Na dole tabeli dwa ostatnie miejsca zajmuja zdegradowane juz do klasy okregowej Jadowniczanka i Sokól Borzecin. Dwa kolejne miejsca spadkowe zajmuja Orkan Szczyrzyc oraz Skalnik Kamionka Wielka. Spokojni nie moga byc tez gracze Klubu Sportowego z Tymbarku. Trzy punkty przewagi nad strefa spadkowa maja pilkarze Tarnovii oraz Glinika Gorlice.