Poznanski Lech za mocny dla pilkarzy z Niecieczy [ZDJECIA]

Po ubieglotygodniowej porazce w Gdansku z Lechia, pilkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza podejmowali na wlasnym stadionie druzyne poznanskiego Lecha.

Rywale we wtorek po dogrywce ulegli w finale Pucharu Polski z gdynska Arka, dzis musieli juz zapomniec o tym niepowodzeniu i walczyc o ligowe punkty. Poznaniacy maja jeszcze szanse na zdobycie tytulu Mistrza Polski, jednak aby to uczynic musza zdobywac punkty. Tym razem do Malopolski Lech przyjechal oslabiony bez pieciu podstawowych graczy, m.in. Darko Jevtica oraz Dawida Kownackiego, stanowiacych o sile ofensywnej druzyny. Jednak dla pilkarzy z Niecieczy nawet zmiennicy poznanskiego zespolu sa niezwykle grozni.

Od pierwszych minut Lechici groznie zaatakowali. Kilka akcji rozbilo sie od obronców z Niecieczy, jednak w 15 minucie nie ustrzegli sie bledu i Mihai Radut pokonal Dariusza Trele. Kolejne akcje nie przynosily efektu, a trener Marcin Weglewski w 28 minucie dokonal zmiany wprowadzajac za Dalibora Pleve Particka Misaka. To ozywilo nieco ofensywe gospodarzy. Ich akcje wreszcie nabraly wigoru, ale brakowalo wykonczenia. Swoje szanse mieli Stefanik, Mikovic, Gutkovskis czy tez Babiarz.

W drugiej czesci meczu zespól gospodarzy wypracowal sobie kilka akcji, jednak zaden oddany strzal nie byl w swiatlo bramki. Najdogodniejsza okazje mial Stefanik, który zmusil bramkarza Lecha do interwencji. W miare uplywu czasu goscie doszli do glosu. W 70 minucie po rzucie wolny pilka niefortunnie odbila sie najpierw od Putivceva a potem od Gutkovskisa i wyladowala w bramce Bruk Bet Termaliki. 180 sekund pózniej Radoslaw Majewski podwyzszyl na 3:0. Gospodarze nie mogli sie juz pozbierac w ostatnich minutach pojedynku. Trzy punkty jada do Poznania po wygranej Lecha w Niecieczy 3:0.
-Zasluzenie wygrywamy te rywalizacje – podsumowal spotkanie trener Lecha Poznan Nenad Bjelica

Kapitan zespolu z Niecieczy Bartlomiej Babiarz byl zaskoczony utrata bramki w 15 minucie spotkania

-Gralismy slabo i nie wierzylismy w siebie a druga bramka zamknela to spotkanie – powiedzial po meczu trener Bruk Bet Termaliki Marcin Weglewski

Bruk Bet Termalika Nieciecza nadal na siódmym miejscu. Za tydzien w niedziele o 18 zagra w Warszawie z Legia.