Jaskólki udanie inauguruja wiosne [ZDJECIA]

Od zwyciestwa rozpoczeli pilkarska wiosne trzecioligowi zawodnicy tarnowskiej Unii. W zaleglym spotkaniu Jaskólki pokonaly Garbarnie Kraków 1:0.

W pierwszych 20 minutach krakowianie próbowali narzucic swój styl gry. Mieli tez przewage optyczna, wynikajaca z posiadania oraz stalych fragmentów gry. Jednak z kazda minuta rozkrecali sie tarnowianie. Jeszcze przed przerwa mieli dwie dogodne sytuacje, które mogli przelozyc na bramke. Zmarnowali je Artur Bialy oraz Sebastian Zawrzykraj. Po zmianie stron bardziej zmotywowani byli pilkarze Jaskólek. Zwycieska bramke zdobyl w 52 minucie spotkania Lukasz Popiela, wykorzystujac gapiostwo obronców krakowskiego zespolu i podanie Pawla Wegrzyna. Do konca spotkania pilkarze Garbarni próbowali uratowac chocby punkt, jednak zderzyli sie z dobra defensywa miejscowych. Ostatecznie trzy punkty zapisali po swojej stronie futbolisci Jaskólek, po wygranej z krakowianami 1:0.

– Wazne punkty na inauguracje wiosny – podkresla strzelec bramki, Lukasz Popiela

Pierwszego wiosennego pojedynku obawial sie trener Jaskólek Daniel Bartkowski

– Jedna akcja i wracamy bez punktów do Krakowa – podsumowal spotkanie trener Garbarni Miroslaw Hajdo

W tabeli tarnowski zespól z 20 punktami zajmuje jedenasta pozycje. W sobote kolejne emocje pilkarskie na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Moscicach. Unia podejmie ostatnia w tabeli Wierna Malogoszcz. Poczatek spotkania o godzinie 14.

UNIA TARNÓW – GARBARNIA KRAKÓW 1:0 (0:0)

UNIA TARNÓW: Banek – Jamróg, Bartkowski, Witek, Wegrzyn – Sojda (od 83 min. Drozdowicz), Wrzosek, Hebda, Popiela (od 84 min. Lubera), Zawrzykraj (od 74 min. Niemiec) – Bialy (od 90 min. Nytko)

GARBARNIA KRAKÓW: Cabaj – Kalemba, Lukasik, Masiuda, Kosturbala (od 69 min. Pietras) – Ogar (od 69 min. Górecki), Siedlarz, Piszczek, Gaudyn, Niesmialowski – Mistrzyk.

Zólte kartki: Hebda – Niesmialowski, Pietras.
Sedziowali: Artur Szelc oraz Albin Kijowski i Dawid Klamut z Krosna.