Siatkarki z Tarnowa wygrywaja, porazki sadeczanek i mielczanek [ZDJECIA]

Kolejne spotkania rozegraly siatkarki i siatkarze drugiej ligi. Porazki doznaly zespoly z Nowego Sacza i Mielca. W Tarnowie po pieciosetowej walce triumfowaly gospodynie w rywalizacji z zespolem z Jaroslawia.

W drugiej lidze kobiet w grupie 4, pierwszej porazki w sezonie doznaly siatkarki Sandecji Nowy Sacz. Ulegly one w Szczyrku, drugiej druzynie Szkoly Mistrzostwa Sportowego 1:3. Dwa pierwsze sety wygraly gospodynie do 22 i 14. Nadzieje na jakiekolwiek punkty dala wygrana trzecia partia 25:17. Jednak czwarty set potwierdzil, ze gospodynie sa dzis w wyborowej formie. Wygrana 25:20 i cale spotkanie 3:1 dla zespolu ze Szczyrku. Za tydzien Sandecja Nowy Sacz zagra z liderem AGH Kraków.

Natomiast w grupie 5, Szóstka Mielec ulegla na wlasnym parkiecie druzynie Marba Sedziszów Malopolski po pieciosetowej walce. Dwa pierwsze sety druzyny rozstrzygaly na swoja korzysc na przewagi. W trzeciej partii wygraly mielczanki 25:22 i objely prowadzenie w tym spotkaniu 2:1. Jednak kolejnego seta wygraly rywalki i w tie-breku po zazartej walce nie daly sobie odebrac zwyciestwa.

Równiez piec setów zobaczyli kibice w Tarnowie. Grupa Azoty PWSZ podejmowala San Pajde Jaroslaw. Gospodynie nieco stremowane slabiej weszly w to spotkanie, nadziewajac sie na blok i odrzucajace zagrywki zespolu z Podkarpacia. Ostatecznie pierwsza partia 25:20 dla rywalek. W dwóch kolejnych góra byly zawodniczki z Tarnowa, wygrywajac do 23 i 18. W czwartym secie przytrafila sie katastrofalna liczba bledów w zespole gospodyn i o wszystkim decydowal tie-break. Ostatecznie 15:9 wygraly tarnowianki i cale spotkanie 3:2.

-Druzyna z Jaroslawia to nie ten sam zespól, co w ubieglych latach – mówi kapitan tarnowskich siatkarek Sabina Podlasek

Oliwia Michalak – atakujaca tarnowska przyznaje, ze druzyna musiala zmagac sie równiez z trema

-Taki wynik przed meczem bralbym w ciemno – mówi trener siatkarek z Jaroslawia Piotr Pajda

-To bylo prawdziwe swieto siatkówki dla kibiców – to z kolei slowa trenera Grupy Azoty PWSZ Michala Betleji

W drugiej lidze mezczyzn Dunajec Nowy Sacz pewnie pokonal druzyne AKS V LO Rzeszów 3:0, majac problemy jedynie w pierwszym secie. Za tydzien sadeczanie wyjezdzaja do Ropczyc na pojedynek z miejscowa ekipa Blekitnych.