III liga: Jaskólki pokonaly Orleta Radzyn Podlaski

W trzeciej lidze pilkarskiej – grupie czwartej, tarnowska Unia podejmowala na wlasnym stadionie zespól Orlat Radzyn Podlaski. Jaskólki po ostatniej porazce w Jaroslawiu z miejscowym JKS-em, chcialy podreperowac stan punktowy, który od kilku tygodni wynosil 11 oczek.

Gospodarze rozpoczeli od mocnego uderzenia i juz w 9 minucie po golu Artura Bialego prowadzili 1:0. W kolejnych minutach inicjatywa nalezala do gospodarzy, którzy caly czas dazyli do podwyzszenia wyniku. Udalo im sie to w 27 minucie spotkania, bo trafieniu Artura Hebdy. W drugiej czesci meczu rozmiary porazki zmniejszyl z rzutu karnego Rafal Borysiuk. Wtedy to obie druzyny próbowaly zmienic losy spotkania. Zespól z Podlasia próbowal doprowadzic do remisu, zas tarnowianie chcieli podwyzszyc wynik, by spokojnie do konca meczu dowiezc trzy punkty. Obie ekipy nie wykonaly zadania i z trzech punktów po koncowym gwizdku cieszyli sie pilkarze Jaskólek, po wygranej 2:1. W tabeli tarnowianie z 14 oczkami zajmuja 11 pozycje, a za tydzien wyjezdzaja do Rzeszowa na pojedynek z miejscowa Resovia.

UNIA Tarnów – ORLETA Radzyn Podlaski 2:1 (2:0)