Sukces tarnowskich lekkoatletów na Mistrzostwach Swiata osób niepelnosprawnych

Z szescioma medalami powrócili reprezentanci tarnowskiego Startu z rozgrywanych w Londynie Mistrzostw Swiata osób niepelnosprawnych w lekkoatletyce. Tarnowianie zdobyli jeden zloty, jeden srebrny i cztery brazowe medale.

Jako pierwsi brazowe medale zdobyli Anna Trener-Wierciak w skoku w dal i Michal Derus w biegu na 100 metrów.
Trzy z nich wywalczyla, rywalizujaca wsród zawodników niewidomych Joanna Mazur, startujaca z przewodnikiem Michalem Stawickim.

W biegu na 1500 metrów tarnowianka, po pogoni z piatego miejsca i niesamowitym finiszu, z nowym rekordem zyciowym 4:50.95 min wywalczyla tytul mistrzowski, druga na mecie reprezentantke Kolumbii, Maritze Arango Buitrago wyprzedzajac zaledwie o 0.24 sekundy.

W biegu na 800 metrów, w pólfinale Joanna Mazur rezultatem 2:19.15 min ustanowila rekord Mistrzostw Swiata. W finale, na ostatniej prostej stoczyla natomiast zacieta walke o pierwsze miejsce z Meksykanka, Diana Laura Coraza Castaneda, przegrywajac ostatecznie zaledwie o trzy setne sekundy.

Trzeci medal, para Joanna Mazur – Michal Stawicki wywalczyla w biegu na dystansie 400 metrów, w którym z czasem 1:01.94 min sklasyfikowana zostala na trzecim miejscu.

Wspomniany juz na wstepie Michal Derus do brazowego medalu na 100 metrów, dorzucil „krazek” z tego samego kruszcu z rywalizacji na 200 metrów.