Stal Mielec w drugiej rundzie Pucharu Polski

Pierwszoligowa mielecka Stal za tydzien rozpocznie zmagania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Podopieczni trenera Zbigniewa Smólki przebywali na kilkudniowym zgrupowaniu kolo stolicy i w drodze powrotnej rywalizowali w Ostrowcu Swietokrzyskim z miejscowa druzyna KSZO.

Stawka byla awans do drugiej rundy Pucharu Polski. Spotkanie nie nalezalo do porywajacych widowisk. Na zielonej murawie nie bylo widac róznicy dwóch klas rozgrywkowych. Trzecioligowe KSZO gralo jak równy z równym z pierwszoligowcem z Podkarpacia. 120 sekund po przerwie padla bramka jak sie potem okazalo na wage awansu. Jej strzelcem dla zespolu Stali byl Dejan Djermanovic. Do ostatnich minut rywalizacji obie ekipy nie byly w stanie zdobyc wiecej bramek i spotkanie zakonczylo sie wygrana mieleckiej Stali nad KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 1:0.

-Caly czas drzalem o wynik, bo moi pilkarze byli po ciezkich treningach – mówil po meczu trener Stali Zbigniew Smólka

W drugiej rundzie Pucharu Polski do rywalizacji dolacza zespoly z Lotto Ekstraklasy. Losowanie par kolejnej rundy odbedzie sie we wtorek 25 lipca, na Stadionie Narodowym w Warszawie.