Jaskólki koncza sezon, Garbarnia Kraków z awansem

W trzeciej lidze o promocje rywalizowaly lubelski Motor i krakowska Garbarnia. Lublinianie musieli wygrac pojedynek w Rzeszowie z Resovia i liczyc na porazke zespolu ze stolicy Malopolski w rywalizacji z tarnowska Unia.

Pierwszy warunek na Podkarpaciu spelnili podopieczni trenera Marcina Sasala, wygrywajac 3:1. Z kolei w Krakowie Garbarnia musiala duzo potu wylac, by odniesc zwyciestwo. Jednak gospodarze od pierwszych minut mieli przewage na zielonej. Juz w piatej minucie mogli oni prowadzic, jednak minimalnie pomylil sie Siedlarz, przenoszac futbolówke nad poprzeczka. Piec minut pózniej Masiuda mial okazje, by otworzyc wynik spotkania, jednak jego strzal z okolo 20 metrów minal bramke Jaskólek.

Równiez i gracze tarnowscy mieli kilka okazji, jednak szczelna obrona krakowska nie dopuszczala do czystych pozycji pilkarzy Unii. Przed przerwa kolejne dobre okazje mieli równiez Siedlarz, Kitlinski i Ogar, jednak zabraklo precyzji. W 42 minucie doskonala okazje mial Sebastian Zawrzykraj. Pilkarz Jaskólek uderzal z dystansu, ale pilke zablokowal jeden z obronców krakowskich. Po zmianie stron doskonale w bramce tarnowskiej interweniowal Lukasz Lisak. Najpierw odbil futbolówke po strzale z dystansu Siedlarza, a dobitka Kitlinskiego mija slupek bramki tarnowskiej.

Ale w 56 minucie golkiper Unii skapitulowal po glówce Tomasza Ogara. Celne trafienie i prowadzenie, dalo sygnal futbolistom Garbarni do jeszcze wiekszych ataków na bramke gosci. W 83 minucie po rzucie roznym obroncy tarnowscy nie upilnowali Krystiana Kujawy, który glowa ustalil wynik spotkania. Krakowska Garbarnia wygrywa z tarnowska Unia 2:0 i uzyskuje awans do drugiej ligi.

-Na awans zaslugiwaly jedynie te zespoly, które wygrywaly z moja druzyna – mówil po meczu trener Unii Daniel Bartkowski

Tarnowska Unia konczy sezon na jedenastym miejscu. Jaskólki w 32 pojedynkach zdobyly 40 punktów, dziesieciokrotnie wygrywajac, tyle samo razy remisujac i doznajac dwanascie porazek. Zawodnicy tarnowscy strzelili 39 bramek i stracili 44. Najskuteczniejszymi graczami byli Krzysztof Wrzosek i Artur Bialy. Ten pierwszy zdobyl dziewiec, a drugi siedem bramek. Teraz przed pilkarzami Unii urlopy. Do treningów wróca na poczatku lipca. Natomiast z trzecia liga zegnaja sie zespoly Wiernej Malogoszcz oraz Cosmosu Nowotaniec.