Unia Tarnów wraca bez punktów z Lublina

W trzeciej lidze grupie czwartej, tarnowska Unia walczyla o punkty w Lublinie z wiceliderem tabeli – Motorem. Jaskólki które zapewnily sobie utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej, wyjechaly bez kilku podstawowych graczy.

Juz w 6 minucie pojedynku tarnowianie mieli szanse na objecie prowadzenia. Lukasz Popiela znalazl sie w doskonalej sytuacji, lecz zamiast strzelac futbolówke odebral mu obronca gospodarzy. Mecz który toczyl sie w szybkim tempie ozywil kibiców na trybunach dopiero po 30 minutach gry. Wtedy to w 180 sekund dwukrotnie pilkarze Motoru cieszyli sie ze zdobycia bramki. Najpierw Lukasza Lisaka pokonal Patryk Szysz, a chwile pózniej Adam Gieraga.

W drugiej czesci rywalizacji, gospodarze chcieli podwyzszyc wynik, natomiast tarnowianie nastawili sie na gre z kontry. W 62 minucie pilkarze Motoru zdobyli trzecia bramke. Po zagraniu w polu karnym reka arbiter odgwizdal rzut karny, który na bramke zamienil Adam Gieraga. Do konca spotkania nie udalo sie zdobyc pilkarzom Jaskólek chocby honorowego trafienia. Motor Lublin nadal wiceliderem z szansami na awans do drugiej ligi, po wygranej z pilkarzami tarnowskiej Unii 3:0.

Jaskólki natomiast z 37 punktami plasuja sie na dziesiatym miejscu. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego rozegraja w srode. Bedzie to przedostatni pojedynek w tym sezonie, a zarazem ostatni wystep na wlasnym stadionie. Jaskólki podejma futbolistów Spartakusa Daleszyce. Poczatek srodowego meczu o godzinie 17:30.