Siatkarki z Tarnowa awansowaly do turnieju finalowego

Druzyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów wyjechala do Myslowic, gdzie rywalizowala z miejscowa druzyna Silesia Volley. Po dwóch pierwszych starciach w tarnowskiej hali, wynik byl remisowy po jednym wygranym spotkaniu.

Tym razem aby zapewnic sobie awans podopieczne trenera Michala Betleji nie mogly pozwolic sobie na chwile rozluznienia i porazke. W sobote juz w pierwszym secie widac bylo, ze rywalizacja bedzie zacieta i oba zespoly nie zamierzaly odpuszczac chocby centymetra walki na siatce. Pierwsza partia wygrana przez tarnowianki, dwie kolejne padly lupem gospodyn. Jednak ostra reprymenda trenera Michala Beteleji poskutkowala. Grupa Azoty PWSZ najpierw pokonala w czwartym secie myslowiczanki 25:14 i w tie-breaku 16:14. Po sobotnim spotkaniu bylo wiadomo, ze tarnowianki pozostawaly w grze i w niedzielnym spotkaniu, badz w kolejnym w Tarnowie, mogly sobie zapewnic awans.

W niedzielnym spotkaniu podopieczne trenera Michala Betleji chcialy postawic kropke nad i. Jednak pierwszy set wygraly gospodynie 25:23. W kolejnych trzech partiach tarnowianki poprawily gre na siatce i wiele punktów zdobywaly dobra zagrywka. Drugi set do 21, trzeci do 23, a w czwartym w pewnym momencie gospodynie stracily ochote na gre i ostatecznie przegraly 18:25 i cale spotkanie 1:3. Tym samym siatkarki z Tarnowa wygraly rywalizacje z Silesia Volley Myslowice 3:1 i w ostatni weekend maja zagraja w turnieju finalowym w którym dwa pierwsze zespoly awansuja do pierwszej ligi.

Oprócz tarnowianek udzial zapewnily sobie zespoly PLKS Pszczyna, Eko Uni Opole oraz Bluesoft Mazovia Warszawa. Ostatni zepsól wyloniony zostanie z pary AZS AWF Warszawa – Szóstka Mielec.