Tarnowscy koszykarze powalcza o druga lige

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów rywalizowali w ten weekend w turnieju pólfinalowym o awans do drugiej ligi. Dwie z czterech druzyn zapewnialy sobie awans do scislego finalu. Tarnowscy koszykarze dzieki rzutowi Michala Skowrona w niedzielnym meczu, zapewnili sobie udzial w majowej imprezie.

W piatkowe popoludnie w pierwszym starciu rywalizowali z gospodarzami imprezy Stomilem Olsztyn. Tarnowianie szybko wyszli na prowadzenie i po pierwszej kwarcie na tablicy byl wynik 27:20 dla Unii. Druga odslona spotkania to bardzo nerwowy i nieskuteczny poczatek w wykonaniu tarnowian, co wykorzystali gospodarze obejmujac prowadzenie. Dalsza czesc tej kwarty to praktycznie gra kosz za kosz ale skuteczniejsza gra w koncowych fragmentach pozwolila Unii schodzic na przerwe prowadzac 45:42. Trzecia kwarta byla kluczowa dla losów tego spotkania po 3 minutach wyrównanej gry tarnowianie zdobyli przez kolejne 4 minuty 16 punktów nie tracac zadnego i po 30 minutach prowadzili 69:54. Ostatnie 10 minut to kontrolowanie sytuacji na boisku przez druzyne trenera Krzysztofa Wawrzonka i pewna wygrana 91:74.
Punkty w tym spotkaniu dla Unii zdobyli: Sulowski 33, Szewczyk 21, Skowron 14, Piska 11, Niemczura 10 oraz Badelek 2.

W sobotnie popoludnie tarnowianie zmierzyli sie z Hensfort Przemysl. Mecz od poczatku byl bardzo zaciety, a agresywna obrona na calym boisku kosztowala tarnowskich zawodników duzo zdrowia. Po pierwszych 10 minutach prowadzili 25:22, ale od drugiej odslonie zaczela zwiekszac sie przewaga rywali z Podkarpacia. W drugiej czesci meczu spokojnie powiekszali oni przewage  ostatecznie pokonujac tarnowian 102:77.
Punkty w tej rywalizacji dla tarnowskiego zespolu zdobyli: Szewczyk 26, Sulowski 24, Skowron 16, Niemczura 5 oraz Bogusz, Zaczkiewicz i Lazarz po 2.

O tym czy tarnowscy koszykarze wystapia w turnieju finalowym mial zadecydowac niedzielny pojedynek ze Startem Meble Dobrodzien. Tarnowianie slabo rozpoczeli i juz od 5 minuty zespól z Opolszczyzny prowadzil i sukcesywnie powiekszal przewage. Która momentami wynosila nawet 15 punktów. Po zmianie stron bardziej agresywni koszykarze Unii zaczeli zmniejszac straty. Na 3 minuty przed koncem prowadzili nawet szescioma punktami, jednak rywal zdolal odrobic straty i na 15 sekund przed koncowa syrena prowadzili 72:68. Wtedy jednak dwa rzuty za trzy punkty Sulowskiego i Skowrona odwrócily losy spotkania i daly jednopunktowa wygrana druzynie z Tarnowa 74:73.
Punkty dla tarnowskiego zespolu zdobyli: Sulowski 38, Skowron 13, Szewczyk 9, Piska 6 oraz Niemczura i Zaczkiewicz po 4.

Tarnowianie uzyskali awans do turnieju finalowego o awans do drugiej ligi, który zostanie rozegrany w maju.