Ciezkowianka bez szans w Niecieczy [ZDJECIA]

W tarnowskiej okregówce rozegrano 15.kolejke spotkan. Liderzy Polan Zabno i drugi zespól Bruk Bet Termaliki Nieciecza po tym weekendzie powiekszyli nieznacznie przewage nad rywalami.

W grupie pierwszej Olimpia Bucze pokonala Dunajec Mikolajowice 2:1, Orzel Debno wygrywa z Radlovia 2:0. Rylovia lepsza od Strazaka Mokrzyska po wygranej 1:0. Lider Polan Zabno wygrywa z Olimpia Wojnicz 3:1, Pagen Gnojnik pokonuje graczy Górnika Siedlec 3:0. Natomiast Dunajec Zakliczyn wygrywa z Naprzodem Sobolów 6:1. W Katach miejscowa Olimpia zremisowala z Okocimskim Brzesko 1:1.

W grupie drugiej w sobotnich pojedynkach LKS Nowa Jastrzabka rozgromila Ikara Odporyszów 7:0, kolejna niespodzianka tym razem w Koszycach Malych, gdzie miejscowa Victoria remisuje z Tuchovia 1:1. W Smignie miejscowy Klub Sportowy remisuje z Dabrovia Dabrowa Tarnowska 2:2. W niedzielnych spotkaniach Zorza Zaczarnie przegrala z GKS Gromnik 1:2, Lukovia pokonala druzyne Dunajca Zbylitowska Góra 1:0. W Niecieczy drugi zespól Bruk Bet Termaliki podejmowal Ciezkowianke. Gospodarze tego spotkania w 17 minucie objeli prowadzenie po glówce Michala Musiala. Podwyzszyl na piec minut przez koncem pierwszej polowy Kamil Szumlanski po kontrowersyjnym rzucie karnym. Jeszcze przed przerwa gracze Ciezkowianki zdobyli kontaktowego gol, po uderzeniu Marcina Desia. W drugiej polowie inicjatywe przejeli jednak gospodarze i to oni stwarzali wiecej sytuacji pod bramka rywala. Po jednym trafieniu do dorobku zespolu dolozyli Musial i Szumlanski i zespól z Niecieczy wygral z Ciezkowianka 1:0.

-Zabraklo nam szczescia w pierwszej polowie, wtedy druga czesc bylaby zupelnie inna – uwaza trener Ciezkowianki Janusz Kapuscinski

-Dzisiejsze zwyciestwo, a takze ubieglotygodniowy remis to sukces naszej druzyny – podsumowal poczatek rundy trener zespolu z Niecieczy Jakub Drwal

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu LKS Wietrzychowice ulegla Wisle Szczucin 1:4.