Bruk Bet Termalica bez punktów w Bialymstoku

Na zielona murawe powrócili pilkarze Lotto Ekstraklasy. W Bialymstoku miejscowa Jagiellonia podejmowala Bruk Bet Termalike Nieciecza

Lider tabeli byl faworytem tego spotkania. W druzynie z Malopolski doszlo do roszad na lawce trenerskiej, do skladu powrócil kontuzjowany Dalibor Pleva. Nowy trener Marcin Weglewski ma za zadanie wyprowadzic zespól z kryzysu i inkasowac punkty w kolejnych czterech spotkaniach. Na pierwszy ogien przyszlo mu walczyc na stadionie lidera Lotto Ekstraklasy. Na stadionie w Bialymstoku od pierwszych minut zagrali Guba, Gerger oraz Ziajka. Jako wysuniety napastnik wystapil Vladislavs Gutkovskis. Jednak zgodnie z planem od pierwszych minut na bramke i przedpole zespolu z Niecieczy rzucili sie gospodarze. Juz w 10 minucie po glówce Gutiego Jagiellonia mogla prowadzic, ale strzal byl minimalnie niecelny. Chwile pózniej Vassiljiev uderzyl, ale Krzysztof Pilarz wyczul intencje napastnika gospodarzy. W 27 minucie szanse mieli gracze z Niecieczy. Guilherme dosrodkowal w pole karne, a pilka lekko uderzona przez Gutkovskisa minela slupek bramki bialostocczan. Dziesiec minut pózniej zaskakujacy strzal Samuela Stefanika z problemami wypiastkowal bramkarz gospodarzy. W pierwszej polowie zadnej z druzyn nie udalo sie pokonac bramkarza rywali.

W drugiej polowie napór gospodarzy nie slabl. W 55 minucie Sheridan wywalczyl futbolówke, a nastepnie przejal ja Cernych. Litwin pognal w pole karne rywali, minal rywala i gdy juz skladal sie do oddania strzalu zostal w ostatniej chwili zablokowany przez Putiwcewa. Równiez gracze z Malopolski mieli doskonale okazje do objecia prowadzenia. W 65 minucie dokladna wrzutka Gergela z prawej strony boiska do Guby. Slowacki pomocnik nie zdolal jednak tego wykorzystac. Odchylony nie trafil nawet czysto w pilke. W 78 minucie gospodarze wywalczyli rzut karny. Tomasik tracil futbolówke i dal sie sfaulowac Ziajce. Jedenastke na bramke skutecznie wykorzystal Cilian Sheridan. W 83 minucie znów szanse, tym razem na wyrównanie mieli niecieczanie. Guilherme wrzucil pilke w pole karne, a Patrick Misak, który kilkanascie sekund wczesniej pojawil sie na zielonej murawie uderzyl celnie. Bramkarz Jagiellonii mial problemy z obrona. Do konca spotkania wynik sie nie zmienil. Bruk Bet Termalica Nieciecza nadal bez wygranej w 2017 roku – tym razem Slonie ulegly w Bialymstoku miejscowej Jagiellonii 0:1.

W tabeli z dorobkiem 36 punktów zespól z Malopolski jest siódma, jednak przewaga nad dziewiata plocka Wisla to zaledwie jedno oczko. W 28. kolejce Bruk Bet Termalica podejmie na wlasnym stadionie krakowska Wisle. To spotkanie rozegrane zostanie w sobote o godzinie 20:30.