Pewne wygrane siatkarek z Mielca i Tarnowa

W grupie piatej drugiej ligi siatkówki kobiet, niezwykle wazne zwyciestwa zespolów z Tarnowa oraz Mielca.

Grupa Azoty PWSZ wygrala w trzech setach to spotkanie z Marba Sedziszów Malopolski. Podopieczne trenera Michala Betleji w kazdej z partii meczu na Podkarpaciu, mialy druzgocaca przewage, wygrywajac do 17, 21 i 19. Za tydzien w ostatniej rywalizacji z MOSiRem Jaslo potrzebuja juz tylko dwóch punktów by zapewnic sobie fotel lidera drugiej ligi po rundzie zasadniczej.

Udzial w play-off zapewnily sobie równiez siatkarki Szóstki Mielec, które podejmowaly na wlasnym parkiecie zespól Tomasovii Tomaszów Lubelski. Podopieczne trenera Romana Murdzy wygraly dwa pierwsze sety do 23 i 21, natomiast w trzeciej partii rywalki podjely jeszcze walke o zwyciestwo. Ostatecznie jednak w czwartej odslonie tego spotkania mielczanki wygraly 25:19 i cale spotkanie 3:1.

W tabeli na prowadzeniu zespól z Tarnowa, dwa punkty przed San Pajda Jaroslaw, które stracila punkt w Lublinie. Trzeci jest zespól mielecki. O tym kto zajmie czwarte miejsce w tabeli zadecyduje bezposrednie starcie druzyn z Tomaszowa Lubelskiego i Lublina.