Szybka wygrana siatkarek z Tarnowa [ZDJECIA]

W grupie piatej drugiej ligi siatkówki kobiet liderujaca druzyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów goscila na swoim parkiecie zespól Tomasovii Tomaszów Lubelski.

Poczatek pierwszej partii bardzo wyrównany. Jednak z uplywem czasu, rywalki tarnowianek mialy problemy z odbiorem zagrywek szczególnie Sabiny Podlasek i Joanny Mazurkiewicz. W efekcie pierwszego seta gospodynie wygraly 25:17. W drugiej partii siatkarki Tomasovii zupelnie sie pogubily, robiac razace bledy w odbiorze i ataku. Dodatkowo wpadly na tarnowski blok, co szybko skonczylo sie drugim wygranym setem gospodyn do 12. W trzeciej partii tarnowianki nie odpuszczaly i szybko doprowadzily do zakonczenia spotkania, wygrywajac 25:19.
-Bylysmy przygotowane na wieksza walke w tym spotkaniu – mówil po meczu rozgrywajaca tarnowskiej druzyny Joanna Mazurkiewicz

Takie szybkie rozstrzygniecie w tym meczu zaskoczylo nawet kapitan Grupy Azoty PWSZ Sabine Podlasek

-Nam bylo potrzeba czasu, by druzyna grala na takim poziomie, jak w tej rywalizacji – podkresla trener tarnowianek Michal Betleja

Z kolei druzyna Szóstki Mielec wyjechala do Jasla, gdzie rywalizowala z miejscowym zespolem MOSiRu. W dwóch pierwszych setach gospodynie postawily wysokie warunki, ale po grze na przewagi obie partie po stronie zwyciestwa zapisaly siatkarki trenera Romana Murdzy. W trzecim secie nie bylo juz takich emocji i dzieki wygranej 25:16, trzy punkty meczowe trafily na konto druzyny z Mielca.

W tabeli na prowadzeniu zespól z Tarnowa, punkt przed San Pajda Jaroslaw oraz Szóstka Mielec.