Zwyciestwo Bruk Bet Termaliki nad szczecinska Pogonia [ZDJECIA]

W radosnych nastrojach wyjada na przerwe swiateczno-noworoczna pilkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza. W meczu inaugurujacym 20.kolejke spotkan Lotto Ekstraklasy, zespól trenera Czeslawa Michniewicza pokonal szczecinska Pogon 2:0.

Gospodarze w tym meczu cieszyli sie z prowadzenia juz po 180 sekundach. Samuel Štefánik zagral do Patrika Mišáka, który wbiegl miedzy Cornela Râpe oraz Jaroslawa Fojuta i mierzonym strzalem w dalszy róg bramki pokonal Jakuba Slowika. Kolejna grozna akcja zespolu z Niecieczy zakonczyla sie bardzo niedokladnym strzalem Dávida Guby z pietnastu metrów nad poprzeczka. W odpowiedzi Adam Fraczczak dosrodkowal do Kamila Drygasa, a ten glówkowal obok bramki. W 55 minucie Štefánik zdecydowal sie na solowa akcje oddajac precyzyjny strzal lewa noga zza pola karnego, po którym pilka odbila sie jeszcze od slupka wpadajac do bramki Pogoni. Chwile pózniej wprost w rece Dariusza Treli uderzyl Drygas. Doskonala okazje na bramke zmarnowal w 70 minucie Adam Fraczczak. Po kombinacyjnej akcji kopnal futbolówke nad poprzeczka. Gospodarze próbowali odpowiedziec, gdy Roman Gergel tuz spod linii koncowej próbowal zagrac do Wojciecha Kedziory, ale czujny w bramce byl Slowik. Ostatecznie jednak wynik sie nie zmienil i trzy punkty pozostaly w Niecieczy, po wygranej Bruk Bet Termaliki nad szczecinska Pogonia 2:0.

-Bylismy strona zdecydowanie lepsza w ty spotkaniu i zaslugujemy na te trzy punkty – uwaza obronca Kornel Osyra

-Bramka strzelona na poczatku meczu, ustawila dalszy jego przebieg – mówil po spotkaniu obronca Bruk Bet Termaliki Dalibor Pleva

-Zdobylismy wazne punkty, które przyblizaja nas do pierwszej ósemki – uwaza napastnik Samuel Stefanik

Z powrotu do bramki Bruk Bet Termaliki cieszyl sie Dariusz Trela

– Zespól z Niecieczy wygral zasluzenie – podsumowal rywalizacje trener Pogoni Kazimierz Moskal

Zadowolony z gry swojego zespolu i zdobytych punktów byl trener Bruk Bet Termaliki Czeslaw Michniewicz

W tabeli ligowej druzyna trenera Czeslawa Michniewicza zgromadzila w 20 spotkaniach 33 punkty i swiateczno-noworoczna przerwe spedza na czwartym miejscu. Pilkarze Lotto Ekstraklasy powróca na ligowe boiska w drugi weekend lutego. Natomiast gracze z Niecieczy swoje urlopy maja zaplanowane do 9 stycznia.