Wygrana szczypiornistów z Bochni, tarnowianie dalej w pucharach

W ten weekend nie grali mezczyznie zarówno w PGNiG Superlidze jak i w pierwszej lidze. Natomiast w piatek pilkarze reczni SPR PWSZ Tarnów wyjechali do Chrzanowa gdzie rywalizowali z miejscowym MTS-em.

Byl to pojedynek w ramach Pucharu Polski na szczeblu województwa malopolskiego. Tarnowianie juz od pierwszych minut prowadzili i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W drugiej czesci meczu gracze trenera Marcina Ogarka powoli powiekszali przewage by ostatecznie wygrac 36:26. Bramki dla druzyny z Tarnowa zdobyli: Kowalik 7, Szatko 6, Dutka, Drobiecki, Misiewicz, Sanek i Spieszny po 3, Jewula, Nowak i Wajda po 2 oraz Bielamowicz i Koziec po 1.

W drugiej lidze rozegrano 7.kolejke spotkan. MOSiR Bochnia tym razem zagral w Sandomierzu z miejscowa Wisla. Podopieczni trenera Marcina Bozka wygrali to spotkanie 31:22, prowadzac juz do przerwy 14:9. W tabeli szczypiornisci z miasta soli sa na drugim miejscu i maja na swoim koncie szesc zwyciestw i jedna porazke. Za tydzien bochnianie we wlasnej hali podejma druzyne Grunwaldu Ruda Slaska.