IV liga: Barciczanka liderem, niemoc Tarnovii [ZDJECIA]

W czwartej lidze malopolskiej rozegrano 12. kolejke spotkan. Nadal na pozycji lidera sa pilkarze Barciczanki, którzy pokonali Poprad Rytro 3:0. Tempa nie zwalniaja pilkarze Limanovii oraz Watry Bialka Tatrzanska.

Limanovia wygrala w Tymbarku 4:0. Sokól Borzecin w rywalizacji z Popradem Muszyna ostatecznie podzielil sie punktami po remisie 3:3. W innym sobotnim spotkaniu tez padl remis. Druzyna Tarnovii podejmowala na wlasnym stadionie ekipe Orkana Szczyrzyc. Gospodarze lepiej radzili sobie na grzaskiej murawie i byli kilkukrotnie bliscy otwarcia wyniku spotkania. W 31 minucie za faul czerwona kartke zobaczyl pomocnik gosci Mateusz Mlosek. Niestety oslabienie rywala nie ulatwilo gra gospodarzom, którzy mimo stuprocentowych sytuacji, byli nieskuteczni. A zespól Orkana w 83 minucie po raz kolejny zostal oslabiony po drugim zóltym, a w konsekwencji czerwonym kartoniku Hubera Wardegi. Do konca trwalo oblezenie bramki zespolu ze Szczyrzyca, ale mimo to pojedynek zakonczyl sie bezbramkowym remisem.

Zadowolony z wywiezionego z Tarnowa punktu byl trener Orkana Grzegorz Staszewski

-Nie mozna grac tak nonszalancko, gdy mamy przewage kadrowa na boisku – podsumowal gre swojego zespolu grajacy trener Tarnovii, Wojciech Gucwa

W niedzielnych pojedynkach Watra Bialka Tatrzanska pokonala Luban Maniowy 4:1, Bochenski Klub Sportowy przegral z Glinikiem Gorlice 0:1, bezbramkowy remis w Woli Rzedzinskiej, gdzie Wolania rywalizowala z Jadowniczanka, a Skalnik Kamionka Wielka ulegl na wlasnym stadionie GKS-owi Drwinia 0:3.