LKS Nowa Jastrzabka i Polan Zabno na czele „okregówek” [ZDJECIA]

W tarnowskiej okregówce rozegrano dziesiata kolejke spotkan. Zgodnie z oczekiwaniami punkty w ten weekend dopisaly zespoly z czuba tabeli ligowych.

W grupie pierwszej Strazak Mokrzyska pokonal zespól Naprzodu Sobolów 3:2, Polan Zabno po dwóch porazkach zapisal na swoim koncie trzy punkty po wygranej z Olimpia Bucze 4:0. Pagen Gnojnik przegral na wlasnym stadionie z Olimpia Katy 1:4, a Orzel Debno zremisowal z Dunajcem Zakliczyn 1:1. Goscie objeli prowadzenie w 30 minucie po golu w rzutu wolnego Daniela Wzorka. Jeszcze przed przerwa gospodarze wyrównali po trafieniu Andrzeja Wegrzyna. Po zmianie stron obie druzyny mialy szanse na zmiane wyniku, jednak pojedynek zakonczyl sie podzialem punktów.

-Na pewno dla nas jest to cenny punkt – mówil po meczu trener Dunajca Zakliczyn Jacek Tokarczyk

-Szkoda straconych na wlasnym boisku dwóch punktów – podsumowal spotkanie grajacy trener druzyny z Debna Sebastian Gren

W niedzielnych spotkaniach Dunajec Mikolajowice pokonal zespól Górnika Siedlec 3:1, Olimpia Wojnicz bezbramkowo zremisowala z Radlovia, taki sam wynik padl w rywalizacji na boisku w Rylowej, gdzie miejscowa Rylovia grala z Okocimskim Brzesko.

W grupie drugiej nadal liderem beda pilkarze LKS Nowa Jastrzabka, którzy wygrali w Smignie 3:0. Na pozycji wicelidera usadowili sie gracze Tuchovii, którzy wygrali w Dunajcu Zbylitowska Góra 10:0. Wisla Szczucin wygrywa z Zorza Zaczarnie 5:1, a LKS Wietrzychowice remisuje z Ciezkowianka 1:1.

W niedzielnych spotkaniach drugi zespól Bruk Bet Termaliki Nieciecza pokonal Dabrovie Dabrowa Tarnowska 8:0, Lukovia wygrala z Ikarem Odporyszów 2:0, a GLKS Gromnik pokonal Victorie Koszyce Male 4:0.