Tarnovia na czele II ligi pilki noznej kobiet [ZDJECIA]

W drugiej lidze kobiet doszlo do pojedynku Tarnovii z Bronowianka Kraków. Oba zespoly w dotychczasowych rozgrywkach kroczyly od zwyciestwa do zwyciestwa.

Lepiej w mecz weszly pilkarki ze stolicy Malopolski. Prowadzily one juz od 7 minuty po golu z rzutu karnego Wiktorii Pietrzyk. Jednak z uplywem czasu inicjatywe przejely tarnowianki. W 28 minucie Paulina Walaszek po indywidualnej akcji trafila do krakowskiej bramki. Jeszcze przed przerwa gospodynie mogly objac prowadzenie, jednak tradycyjnie juz razily nieskutecznoscia. Jednak w drugiej polowie dwukrotnie pokonaly krakowska bramkarke – najpierw Agnieszka Derus, pózniej Gabriela Gebica. Wynik mógl byc wyzszy, jednak znów gospodynie bedac w idealnych sytuacjach, nie umialy tego skutecznie wykorzystac. Ostatecznie Tarnovia pokonala Bronowianke Kraków 3:1 i jest liderem drugoligowej tabeli.

-Tarnovia zasluzenie wygrala – podsumowal spotkanie trener Bronowianki Andrzej Zadlo