Bruk Bet Termalica Nieciecza zdobyla Chorzów [ZDJECIA]

Pilkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza odniesli trzecie z rzedu zwyciestwo. Po wygranych w Gdansku z Lechia, na wlasnym stadionie z warszawska Legia, tym razem pokonali w Chorzowie miejscowy Ruch 1:0. Bramke na wage trzech punktów zdobyl Vladislavs Gutkovskis w 22 minucie spotkania.

Spotkanie na chorzowskim stadionie odbyl sie bez publicznosci. To efekt kary nalozony przez Wydzial Dyscypliny Polskiego Zwiazku Pilki Noznej. Atmosfera udzielil sie przez to pilkarzom, którzy dosc leniwie rozgrywali pilke. Zwycieska bramka padla w 22 minucie. Po akcji prawym skrzydlem Vlastmir Jovanovic idealnie zagral pilke na glowe Vladislavsa Gutkovskisa. Ten nie mial problemów z pokonaniem bramkarza.

Jeszcze przed przerwa gospodarze mogli wyrównac, ale dobrze w bramce Bruk Bet Termaliki spisywal sie Krzysztof Pilarz. W jednym przypadku golkipera Sloników uratowal slupek. W 42 minucie po faulu na Gutkovskisie, czerwona kartke otrzymal Marcin Kowalczyk. Lotewski pomocnik zostal sciety przez stopera Ruchu bedac w idealnej sytuacji bramkowej.

Po zmianie stron gracze trenera Czeslawa Michniewicza rozczarowali swoja postawa. Czesciej przy pilce przebywali gospodarze i byli bliscy wyrównania. Jednak znów na wysokosci zadania stanal Krzysztof Pilarz. Idealna sytuacje do podwyzszenia rezultatu mial Wojciech Kedziora, ale w sytuacji sam na sam przestrzelil.

Ostatecznie spotkanie zakonczylo sie wygrana Bruk Bet Termaliki 1:0. Bylo to dopiero trzecie w historii spotkanie obu druzyn i pierwsza wygrana klubu z Malopolski. W tabeli ligowej zespól z Niecieczy jest druga, majac na swoim koncie 19 punktów. Tyle samo ma prowadzaca Jagiellonia Bialystok.

RUCH CHORZÓW – BRUK BET TERMALICA NIECIECZA 0:1 (0:1)

Sedziowal: Pawel Gil (Lublin)

Ruch Chorzów: Kamil Lech – Martin Konczkowski, Rafal Grodzicki, Marcin Kowalczyk, Michal Koj, Maciej Urbanczyk, Lukasz Surma (19′ Bartosz Nowak), Piotr Cwielong, Patryk Lipski, Kamil Mazek (76′ Milosz Przybecki), Eduards Visnakovs (62′ Jakub Arak).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Guilherme Sitya, Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanovic, Romen Gergel, Bartlomiej Babiarz, Jakub Wróbel (67′ Samuel Stefanik), Vladislavs Gutkovskis (75′ Wojciech Kedziora).