III liga: Unia Tarnów bez punktów w Nowym Targu

W trzeciej lidze – grupie czwartej tarnowska Unia wyjechala do Nowego Targu, gdzie zmierzyla sie z miejscowym Podhalem. Gospodarze po slabym poczatku chcieli dopisac do swojego konta punkty.

Równiez gracze Jaskólek nie jechali na Podhale na wycieczke, jednak po punkty. Poczatek spotkania wyrównany, z lekka przewaga gospodarzy, którzy w 18 minucie po trafieniu Dawida Basty objeli prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwa Unia wyszla na prowadzenie, po dwóch golach Lukasza Popieli. W drugiej polowie gospodarze mieli wiecej okazji do pokonania bramkarza Jaskólek. Po raz pierwszy uczynil to w 65 minucie, Taras Yaworsky, doprowadzajac do remisu. W doliczonym czasie gry zespól Podhala przeprowadzil jedna z wielu akcji i po strzale jednego z zawodników nowotarskich, pilka otarla sie o Roberta Witka mylac tarnowskiego bramkarza. Zamiast remisu, Jaskólki wracaja z zerowym dorobkiem punktowym, po porazce w Nowym Targu z Podhalem 2:3.

PODHALE Nowy Targ – UNIA Tarnów 3-2 (1-2)

Bramki: 1-0 Basta 18, 1-1 Popiela 35, 1-2 Popiela 38, 2-2 Jaworskyj 65, 3-2 Witek 90-samob.

PODHALE: Sotnicki – Basta, Mikolajczyk, Urbanski, Bobak (od 78 min. Piwowarczyk) – Ligienza (od 70 min. Dziadzio), Swierzbinski (od 90 min. Ochman), Yavorskyy, Jandura, Kobylarczyk (od 55 min. Potoniec) – Nawrot.

UNIA: Banek – Jamróg, Kazik (od 82 min. Chlon), Pawlak, Wegrzyn – Sojda (od 83 min. Zawrzykraj), Hebda (od 65 min. Tyl), Witek, Wrzosek, Bialy – Popiela (od 77 min. Lubera).

Zólte kartki: Ligienza, Urbanski – Wegrzyn, Pawlak.
Sedziowali: Michal Fudala z Brzeska.

Za tydzien podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego podejma na wlasnym stadionie zespól lidera trzeciej ligi grupy czwartej – Avie Swidnik.