I liga: Kleska pilkarzy Stali Mielec w Suwalkach

Bardzo trudne zadanie mieli pilkarze beniaminka mieleckiej Stali, którzy wyjechali do Suwalk na pojedynek z miejscowa druzyna Wigier. Gospodarze w tym sezonie spisuja sie bez zarzutów, samodzielnie prowadzac w tabeli zaplecza Lotto Ekstraklasy.

W dotychczasowych pieciu spotkaniach cztery razy wygrywali, raz zremisowali. Natomiast beniaminek z Podkarpacia na razie przypomina sobie jak sie gra w tej klasie rozgrywkowej i prócz jednej porazki, ma na swoim koncie cztery remisy. Przez pierwsze 30 minut zaznaczyla sie przewaga gospodarzy, jednak mielczanie dzielnie stawiali opór. Dwie wymuszone zmiany po kontuzjach Zubrowskiego i Prejsa rozlozylo ukladanke trenera Janusza Bialka. Szybko do glosu doszli pilkarze Wigier, którzy przed przerwa Mateusza Radeckiego i Milosza Kozaka prowadzili 2:0. Po zmianie stron trwala niemoc pilkarzy Stali. Dziesiec minut po wznowieniu gry Kamil Adamek podwyzszyl na 3:0, a osiem minut pózniej bylo juz 4:0 po trafieniu Damiana Kadziora. Zagubieni mielczanie nie byli w stanie wyprowadzic skutecznej akcji na bramke pilkarzy Wigier. Za to gracze z Suwalk bezlitosnie punktowali bledy defensywy zespolu z Podkarpacia. W 70 minucie Jakub Bartkowski ponownie pokonal Tomasza Libere i bylo juz 5:0. Wynik spotkania na 6:0 dla Wigier ustalil Damian Kadzior.

Wigry Suwalki – Stal Mielec 6:0 (2:0)

Bramki: Mateusz Radecki 38, Milosz Kozak 42, Kamil Adamek 54, Damian Kadzior 61, 90, Jakub Bartkowski 67

Wigry: Hieronim Zoch – Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Václav Cverna, Jakub Bartkowski – Lukasz Wronski (od 60 min. Damian Gaska), Rafal Augustyniak, Mateusz Radecki (od 70 min. Kamil Zapolnik), Damian Kadzior, Milosz Kozak – Kamil Adamek (od 63 min. Kuku).

Stal: Tomasz Libera – Robert Sulewski, Michal Bierzalo, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger – Tomasz Prejs (od 31 min. Sebastian Letocha), Piotr Marciniec, Jakub Zubrowski (od 34 min. Przemyslaw Lech), Kamil Radulj (od 53 min. Piotr Glowacki), Mateusz Cholewiak – Szymon Sobczak.

zólte kartki: Bucholc – Cholewiak.

sedziowal: Lukasz Szczech (Warszawa).