Bruk Bet Termalika pokonuje Lechie w Gdansku

Pilkarze Lotto Ekstraklasy rozegrali siódma kolejke spotkan. Pilkarze Bruk Bet Termaliki wyjechali do Gdanska, by zmierzyc sie z dotychczasowym liderem – Lechia. Mimo przewagi zespolu z Pomorza, trzy punkty jada na poludnie Polski po wygranej druzyny z Niecieczy 2:1.

Zespól gospodarzy prowadzony przez trenera Piotra Nowaka, wygral dotychczas dwa pojedynki przed wlasna publicznoscia z kielecka Korona i krakowska Wisla. Na przeciwnym biegunie byli futbolisci trenera Czeslawa Michniewicza, którzy w dwóch spotkaniach wyjazdowych nie zdobyli punktów ani bramki, tracac az siedem. Od pierwszych minut gospodarze mieli bardzo duza przewage na boisku, nie potrafili jej jednak przelozyc na zdobycz bramkowa. W pierwszych dwudziestu minutach Krzysztofa Pilarza Próbowali zaskoczyc Krasic oraz Wolski, jednak ich strzaly byly niecelne. W 33 minucie po bledzie bramkarza Lechii, Bruk Bet Termalika objela prowadzenie. Z ostrego kata strzelal Vladislavs Gutkovskis, a futbolówka przeleciala miedzy nogami Podlesnego i wpadla do bramki gospodarzy. Do ostatnich minut pierwszej polowy trwala walka o zdobycie wyrównujacej bramki, jednak defensywa Sloników byla czujna.

W drugiej czesci spotkania, plac gry opanowali gospodarze, którzy chcieli zdobyc kontaktowa bramke. Jednak czujnosc zachowala defensywa zespolu z Niecieczy. Szanse tez mialy Sloniki, gdy ponownie Gutkovskis chcial wykorzystac kiks bramkarza gospodarzy, jednak tym razem sie mu nie udalo. Gospodarze caly czas atakowali bramke Bruk Bet Termaliki, niecieczanie czekali na bledy i kontratak. W 82 minucie najpierw pilke z linii bramkowej gosci wybija Patryk Fryc, a potem w kontrze Bruk Bet Termaliki, Gutkovskis mija Wawrzyniaka i pedzi na bramke Lechii. Reprezentant Polski zdolal jeszcze wslizgiem przeszkodzic rywalowi, ale Lotysz i tak trafia do siatki i podwyzsza wynik na 2:0. Gospodarze na dwie minuty przed koncem spotkania zdobyli kontaktowa bramke po trafieniu Falvio Paxiao, ale na wiecej nie starczylo czasu. Sensacja w Gdansku, dotychczasowy lider przegrywa z Bruk Bet Termalika Nieciecza 1:2.

Lechia Gdansk – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (0:1)

Bramki: Flávio Paixão 88 – Vladislavs Gutkovskis 33, 82

Lechia: Damian Podlesny – Rafal Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak – Flávio Paixão, Aleksandar Kovacevic (od 46 min. Marco Paixão), Michal Chrapek, Miloš Krasic, Rafal Wolski, Bartlomiej Pawlowski (od 13 min. Pawel Stolarski; od 70 min. Lukáš Haraslín) – Grzegorz Kuswik.

Bruk-Bet Termalica: Krzysztof Pilarz – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Dalibor Pleva – Samuel Štefánik (od 90 min. Pavol Stano), Bartlomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanovic, Martin Juhar (od 74 min. Wojciech Kedziora) – Vladislavs Gutkovskis (od 87 min. Bartlomiej Smuczynski).

zólte kartki: Wolski – Kupczak, Juhar, Gutkovskis, Pleva.

sedziowal: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 17 140.