Jeszcze tylko do 30 września w Kinie Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej będzie wyświetlany film 'Wyszyński: zemsta czy przebaczenie’.
– Biograficzny dramat odnosi się do najmniej znanych nam faktów związanych z młodością kardynała Stefana Wyszyńskiego – mówi Paweł Chojnowski, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury.
– Mówi o jego doświadczeniach z okresu okupacji, szczególnie z trudnych miesięcy Powstania Warszawskiego, jego pobytu w Laskach, jego heroicznej postawy wobec powstańców i cywilów. Po oglądnięciu filmu lepiej rozumiemy kontekst powstania słynnego listu biskupów polskich do biskupów niemieckich z prośbą o wybaczenie i z przyznaniem się do popełnionych błędów.
Jak dodaje Paweł Chojnowski, film 'Wyszyński: zemsta czy przebaczenie’ powinien obejrzeć każdy żeby budować w sobie wiarę i lepiej poznać naszego nowego błogosławionego.
Seanse w dąbrowskim kinie są w godzinach popołudniowych i wieczornych.











![Wyciągi w Szczawniku jednak powstaną? Gmina Muszyna informuje o naukowym dokumencie [WIDEO] 12 Golba](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Golba-120x86.jpg)


