W rocznicę Porozumień Sierpniowych w Tarnowie ruszyły pierwsze zdjęcia filmowe w ramach projektu „Pierwsi Solidarni”.
W ten sposób rozpoczęły się wieloletnie (planowane do roku 2030) działania tego dokumentacyjno-edukacyjnego programu, który ma upamiętnić rocznicę porozumień sierpniowych.
W planach jest zebranie materiałów, produkcja, dystrybucja i promocja około stu filmów i publikacji związanych z wydarzeniami i postaciami opozycji demokratycznej i niepodległościowej w latach 70. i 80. XX wieku na terenie Tarnowa i regionu tarnowskiego.
Każdy kto ma jakieś ciekawe informacje, zdjęcia, pamiątki związane z działalnością „Solidarności” lub innych formacji i grup opozycyjnych w ostatnich dekadach PRL-u, proszony jest o kontakt z Fundacją Pro Patria Semper.




![Wyjątkowe ozdoby świąteczne i naturalna żywność. Warto być na Wielkim Jarmarku Bożonarodzeniowym [ZDJĘCIA] 5 jarmark 2025 galeria](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/jarmark_2025_galeria-350x250.jpg)

![Integracja, tolerancja i uczenie wrażliwości. Europejski Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 7 MOK 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/MOK-1-350x250.jpg)



![Chełmiec miastem? Niska frekwencja w konsultacjach społecznych. Wójt: Ja bym nie brnął dalej, ale... [WIDEO] 11 konsultacje spoleczne](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/konsultacje-spoleczne-120x86.jpg)
![Zima nie przeszkadza w budowie zaplecza dla sportowców [ZDJĘCIA] 12 swidnik swietlica 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/swidnik_swietlica-4-120x86.jpg)


