Prace mają być poświęcone radości. Uczestników podzielono na grupy wiekowe i tak uczniowie pierwszych czterech klas szkół podstawowych mogą wykonywać prace plastyczne i fotograficzne.
Starsi podobnie, ale ponadto mogą także rywalizować w konkursie wokalnym – mówi koordynująca zmagania Agata Jakubowska ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu.
– I tutaj uczniowie mogą zaprezentować wybraną piosenkę, która mówi i radości lub jakiś układ taneczny stworzyć. Mamy konkurs poetycki, czyli tworzenie wiersza, związanego z hasłem festiwalu. I ostatni konkurs to jest film krótkometrażowy.
W konkursie piosenki mogą brać udział soliści lub zespoły wokalne, składające się maksymalnie z sześciu osób. Zespoły uczniów mogą też uczestniczyć w konkursach tanecznym i filmowym. Długość nagrań wykonywanej piosenki, układu tanecznego czy materiału filmowego nie może przekraczać pięciu minut.
W styczniu i lutym odbywa się etap szkolny, w marcu tryumfatorzy poszczególnych kategorii będą rywalizować na szczeblu powiatowym. W połowie kwietnia zaplanowano Galę Finałową, zorganizowaną z zachowaniem reżimu sanitarnego.